پیچ و مهره خشکه 8.8 به چه شکلهایی تولید میشوند

پیچ و مهره خشکه 8.8 به چه شکلهایی تولید میشوند

به طور کلی پیچ خشک 8.8 نوعی پیچ و مهره فولادی است که با محتوای کربن متوسط ​​و سخت در کنار هم برای افزایش مقاومت سطح و استحکام کششی تولید می شود همچنین این نوع پیچ آلن در بسیاری از صنایع کاربردی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم داریم موضوع پیچ و مهره خشکه 8.8 به چه شکلهایی تولید میشوند را از همه ی زاوایا مورد بررسی قرار دهیم.

پیچ ها و مهره های خشک دارای کلاس 8.8 هستند که نشان دهنده مقاومت کششی 800 مگاپاسکال است. 8.8 پیچ و مهره خشک در بازار به صورت گالوانیزه گرم یا روکش داکروم و گاهی به صورت زاج به فروش می رسد. کربن متوسط ​​در ساختار پیچ و مهره 8.8 خشک دلیل مقاومت سطحی بالای پره ها است، بنابراین در اتصال ماشین آلات از پیچ و مهره خشک 8.8 استفاده می شود. به عنوان مثال شیرها، کمپرسورها و ژنراتورها پرمصرف ترین نوع زمینه این نوع پیچ ها هستند. پیچ و مهره خشک به اشکال مختلفی تولید می شود که در شرایط صنعتی معمولاً شش گوش و شش ضلعی می باشد. حال که با موضوع پیچ و مهره خشکه 8.8 به چه شکلهایی تولید میشوند آشنا شدیم به تفاوت پیچ خشک و فلزی می پردازیم.

پیچ خشکه 8.8

تفاوت بین پیچ خشک و پیچ فلزی چیست؟

این پیچ ها دارای تفاوت ها و شباهت هایی هستند که قبل از پرسیدن قیمت پیچ های فلزی و خشک باید بدانید. می خواهیم یک پیچ خشک و یک پیچ آهنی را با هم مقایسه کنیم.

پیچ های خشک و پیچ های فولادی شباهت های زیادی با هم دارند به عنوان مثال پیچ های خشک و پیچ های فولادی عموما از کربن ساخته می شوند.

یکی دیگر از شباهت های پیچ های پیش خشک و پیچ های آهنی، مقاومت کم آنها در برابر عوامل خارجی است، بنابراین در مرحله نهایی تولید پیچ ​​های خشک و آهنی، لایه های مختلفی به آنها اضافه می شود.

منشأ بیشتر تفاوت بین پیچ خشک و پیچ آهنی در غلظت کربن موجود در آنهاست. پیچ خشک کربن بیشتری دارد و این باعث دوام بیشتر آن نسبت به پیچ آهنی می شود.

همچنین به دلیل غلظت بالای کربن، پیچ های خشک انعطاف کمتری نسبت به پیچ های فولادی دارند.

پیچ های خشک با استحکام بالا توانایی چکش کاری پایینی را ارائه می دهند.

این تفاوت ها باعث تفاوت در استفاده از پیچ های خشک و آهنی شد. در ساخت قطعات از پیچ آهنی استفاده می شود اما در صنعت خودروسازی، سدسازی و صنایع مشابه از پیچ های خشک استفاده می شود.

دو روش اساسی برای ساخت اتصالات وجود دارد، تراشکاری و سرد کاری که از هر دو برای تولید پیچ ​​و مهره خشک استفاده می شود. روش تراشکاری قدیمی ترین روش ساخت پیچ است و هنوز هم برای ساخت پیچ های با قطر بسیار بزرگ یا مهره های کوچک رایج است. عیب قابل توجه این روش این است که جلای سطح فلز را از بین می برد و آن را زبر می کند.

سرد کاری روشی است برای شکل دادن سیم به اشکال مختلف و ایجاد برش یا سوراخ بدون گرم کردن فلز. در طول سال‌ها، نسل‌ها روی روش خنک‌تری کار کرده‌اند، زیرا از نظر اقتصادی و کیفی مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، حجم تولید؛ با این روش می توان 12000 نسخه در ساعت تولید کرد. همچنین اگر فولاد بدون بسته بندی به روش سرد تشکیل شود، استحکام و دوام بیشتری خواهد داشت. در کار سرد، پیچ و مهره های خشک در دمای اتاق و سرها با فشار دادن فولاد به اشکال مختلف تحت فشار بالا تشکیل می شوند. پس از تشکیل، پیچ و مهره ها برای ساخت لوله ها آماده می شوند که با چرخش یا برش ساخته می شوند و سطح تمیز شده فلز از بین نمی رود. در نهایت پیچ تحت حرارت شدید قرار می گیرد تا سخت شود.

نکاتی در ارتباط با موضوع پیچ و مهره خشکه 8.8 به چه شکلهایی تولید میشوند ؟

اولین موضوع در تولید پیچ و مهره 8.8 استفاده از متریال مرغوب و با کیفیت می باشد. پیچ و مهره ها ارتباط مستقیم با استحکام قطعات صنعتی دارند به همین دلیل در فروشگاه صنعت گستر سامان پیچ و مهره 8.8 همراه با گارانتی اصالت کالا عرضه می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید