قیمت پیچ و مهره چگونه تعیین میشود؟

قیمت پیچ و مهره چگونه تعیین میشود؟

قیمت پیچ و مهره به عوامل مختلفی مانند انواع مواد مورد استفاده در تولید پیچ ​​و مهره، اندازه، کیفیت تولید، دقت ساخت دنده، درجه های مختلف، نوع عملیات حرارتی و نوع پوشش بستگی دارد. همچنین برندی که قیمت پیچ آلن و محل تولید آنها را تعیین می کند تاثیر مستقیم دارد. مهمترین عامل تعیین کننده قیمت پیچ و مهره، مواد به کار رفته در ساخت آنها می باشد. قیمت پیچ و مهره فولادی طبیعتاً بالاتر از پیچ و مهره آهنی است ؛ زیرا قیمت جهانی فولاد از قیمت استیل و آهن بالاتر است. در میان پیچ‌ و مهره‌ها با گریدهای مختلف از مواد مشابه مانند فولاد نیاز به عملیات حرارتی دقیق‌تری دارند و به مراتب قیمت‌های بالاتری دارند ؛ بنابراین پیچ آلن 12.9 ارزش بیشتری نسبت به پیچ آلن 8.8 دارد. طبیعتاً با افزایش سایز پیچ و مهره، مواد به کار رفته در ساخت آن نیز افزایش می یابد، بنابراین اندازه و ابعاد یکی از عوامل موثر در قیمت پیچ و مهره است. ما در این مقاله قصد داریم تمام جوانب قیمت پیچ و مهره چگونه تعیین میشود؟ را مورد بررسی قرار دهیم.

به طور کلی پیچ خشک 8.8 استفاده از فولاد کربن متوسط ​​که مرطوب و خرد شده تولید می شود. پیچ و مهره های گرید 8.8 که در تجهیزات راه آهن، موتورسیکلت ها، ماشین آلات و تجهیزات پردازش استفاده می شوند، با وجود قیمت بسیار مناسبشان دارای استحکام کششی خوبی هستند و عملکرد خوبی در یک محدوده دارند. اما این نوع پیچ ها  در محیط های با دمای بالا عملکرد خوبی ندارند.

قیمت پیچ خشکه

پیچ های خشک پیچ هایی شبیه پیچ های آهنی هستند یعنی گل شش ضلعی و استوانه مارپیچ دارند و این پیچ ها مشکی رنگ و کربنی مقاومت بیشتر و استحکام بالایی دارند. تفاوت پیچ های خشک با پیچ های آهنی در نوع جنس آنها است که فولادی و سخت و همچنین حاوی کربن زیادی است که به این پیچ ها استحکام و قدرت بالایی می دهد. قیمت پیچ خشکه در گریدهای مختلف مانند 8.8، 10.9 و 12.9 با توجه به کاربرد و متریالشان کاربردهای خاص و متعددی دارند که تاثیرمستقیم بر قیمت دارد. بین پیچ های دایره ای گرید 8.8 پرکاربردترین نوع است و قیمت پایین تری نسبت به سایر گریدها دارد. همچنین نوع سیم مورد استفاده در پیچ خشک با پیچ آهنی متفاوت است و به جای سیم آهنی از سیم Ck45 استفاده می شود و مراحل تولید آن تقریباً همانند پیچ ​​آهنی است. پیچ خشکه به دو شکل نیمه دنده و دنده کامل تولید می شوند که سایش بالایی دارند و در انواع میلی متری، اینچی و دنده ضخیم موجود است.

استانداردهای جهانی و قیمت پیچ و مهره

استانداردهای جهانی و قیمت پیچ و مهره ارتباط مستقیم با ابعاد و اندازه ، جنسیت ، استاندارد ساخت و ساز ، مواد سازنده سطح ، تعداد اقلام خریداری شده ، گام پیچ دارد. با توجه به مواد ذکر شده می توان گفت که تنوع پیچ و مهره بسیار زیاد بوده و هر نوع قیمت متفاوتی دارد.

استاندارد DIN در تولید پیچ و مهره

استاندارد DIN مخفف واژه Deutsches Institut für Normung است. DIN استانداردی است که توسط مهندسان آلمانی برای اولین بار مطرح شده است و بر اساس آن فهرستی از موارد مورد نیاز در ساخت و تولید انواع پیچ و مهره با گریدهای مختلف را ارائه کرده است.

استانداردهای DIN برای پیچ آلن

پیچ های شش گوشه، پیچ های کله قارچی، پیچ های سر مربعی، پیچ های فلنج دار، پیچ های چشمی، پیچ های T و غیره دارای استانداردهای DIN می باشد.

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید