پیچ آلن بلند چیست و چه کاربردی دارد؟

پیچ آلن بلند چیست و چه کاربردی دارد؟

پیچ آلن بلند از جمله بهترین پیچ های کاربردی هستند که می توان از آن ها در شرایط مختلف استفاده کرد. در حوزه تولید انواع پیچ آلن، پیچ آلن بلند جایگاه ویژه ای داشته و برای استفاده در جاهایی که نیاز به کار بردن پیچ بلند باشد و در ضمن دسترسی به موقعیتی که باید دو سطح را پیچ کرد، به سختی انجام می شود؛ کاملا مناسب است.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم.

پیچ آلن بلند چیست؟

پیچ آلن بلند مطابق استاندارد DIN912 تولید می شود و می تواند در کلاس های 8.8 یا 12.9 و … باشد. در این نوع پیچ البته باز با استانداردهای دیگری از قسمت پای پیچ، سر پیچ، ابعاد دنده ها، طول گام و عمق دنده روبرو هستیم.

پیچ آلن بلند به شکل شش گوشه بوده و معمولا سایز بزرگی در مقایسه با سایر پیچ ها دارد. این سایز بزرگ تر و به علاوه ساختار این پیچ، باعث می شود که استحکام بالاتری در مقایسه با سایر انواع پیچ ها داشته باشد. به این شکل در صورتی که نیاز به استفاده از یک پیچ با سطح مقاومت بالا داشته باشید، استفاده از پیچ آلن بلند توصیه می شود.

کلاس های پیچ آلن بلند

پیچ آلن بلند در کلاس های مختلفی از جمله 8.8، 10.9، 12.9 و … ساخته می شود و البته شما می توانید ساخت این نوع پیچ در کلاس های دیگری را نیز سفارش داده و برای مصارف اختصاصی تحویل بگیرید.

کاربرد پیچ آلن بلند کدام است؟

احتمالا می پرسید که از پیچ های آلن بلند در چه زمینه هایی استفاده می شود. لازم به ذکر است که معمولا این پیچ ها در صنایع مختلف از جمله صنایع مربوط به حوزه های نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنعت ساختمانی، صنایع نیروگاهی و مانند آن ها استفاده می شوند.

بلند بودن پیچ های آلن باعث می شود که بتوان در این صنایع به بهترین شکل از آن ها استفاده کرد و در واقع ارتفاع قابل توجه این نوع پیچ ها، به عنوان یک مزیت در نظر گرفته می شود.

این پیچ ها می توانند جنس های مختلفی از جمله آهن، فولاد، استیل و … داشته باشد و بسته به این که چه کاربردی از آن ها را مورد نیاز داشته باشید، هر یک از این جنس ها کارایی خواهد داشت.

معمولا از پیچ های آلن بلند در صنایع گوناگون و ساخت ماشین آلات مختلف به اضافه مهره های شش گوشه استفاده می شود. این باعث خواهد شد تا کاربری این پیچ ها به مراتب افزایش یافته و بتوان بهترین استحکام را ایجاد کرد.

سخن پایانی

در صورتی که قصد خرید پیچ آلن بلند برای مصارف صنعتی خود دارید، توصیه می کنیم که حتما این نوع پیچ ها را از بهترین جنس و تولید سفارش داده و مطمئن باشید که دارای کیفیت درجه یک و شرایط عملکردی ممتاز باشند. در این صورت می توانید از دوام استحکام و همین طور عملکرد بی نقص پیچ های آلن بهره مند شده و ریسکی از بابت افت کیفیت در طول زمان، نداشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید