پیچ آلن فولادی

پیچ آلن فولادی

به طور کلی پیچ آلن فولادی در چهار کلاس 5.6 ، 8.8 ، 10.9 ، 12.9 تولید می شود که به ترتیب کلاس 5.6 از نظر مقاومت در رده معمولی قرار دارد ، کلاس 8.8 محبوب ترین و پر فروش ترین پیچ رایج بازار می باشد ، کلاس 10.9 مقاومت و عملکرد خوبی را در سازه های بزرگ ارائه می دهد و کلاس 12.9 از مقاوم ترین و محکم ترین فولاد تولید می شود که برای صنایع فوق سنگین بسیار کارایی دارد.

استاندارهای تولید پیچ آلن فولادی

پیچ های آلن به دلیل ایفای نقش بسیار مهم در اتصالات و محافظت در برابر نقاط شکست سازه و محصولات تولید شده مانند ماشین آلات صنعتی و خودروسازی طبق استانداردهای ثابت جهانی تولید می شوند که این استاندارها پس از تحقیق و تجزیه بسیاری از محققان بدست آمده است. شرکت تولید و واردات صنعت گستر سامان با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی مقاوم ترین و با کیفیت ترین انواع پیچ آلن فولادی را تولید می کند.

ASTM ، ISO ، DIN نمونه ای از استانداردهای مطرح جهانی  مرتبط با کلاس های مختلف پیچ آلن فولادی می باشد.

کاتالوگ پیچ آلن

طرز ساخت پیچ آلن فولادی

به طور کلی دلیل محبوبیت پیچ آلن فولادی در میان عموم صنایع و مردم استفاده نکردن از آچار و پیچ گوشتی می تواند باشد. زیرا این نوع پیچ قابلیت استفاده در قطعات صنعتی یا فضاهای بسیار کوچک را دارد. حال به بررسی طرز ساخت پیچ آلن فولادی می پردازیم :  مفتول های فولادی قبل از شروع عملیات به مدت 30 ساعت جهت نرم شدن و فُرم گرفتن در محلولی گرم قرار می گیرند ، سپس به دلیل رنگ زدگی و از بین رفتن ناخالصی ها در اسید سولفوریک گرم می شوند و بعد وارد فسفات شده و سطح فولاد اندکی روغنی می شود. با توجه به طراحی نوع پیچ آلن فولادی دستگاه فورج مفتول را برش می دهد و پس از تعبیه بدنه پیچ ، گل پیچ با ضربات متعددی بر روی همین بدنه ساخته می شود. دستگاه فورج گل پیچ را با سه ضربه ایجاد می­کند و توسط دستگاه پرس شکل دهی می­شود. توجه داشته باشید که در هر دقیقه تنها 300 گل پیچ ساخته می شود.

در این مرحله پیچ تولید شده نیاز به رزوه جهت اتصال با مهره را دارد. قطعات پیچ ها جهت دنده زنی ما بین قطعه های دستگاه فورج سرد با دمای بسیار بالا قرار می گیرند و در یک دقیقه حدودا 300 عدد پیچ دنده زنی می شود.

در آخر هم به مرحله ی تست پیچ آلن فولادی می­پردازیم که توسط میکرومتر دیجیتال صورت می­گیرد. در این مرحله قطر پیچ ، فاصله میان رزوه ها و ارتفاع و طول پیچ طبق استاندارهای ذکر شده کنترل و تایید نهایی می­شود.

سخن پایانی

پیچ و مهره آلن در انواع ابعاد و اندازه های مختلف و جنس های متفاوت در شرکت صنعت گستر سامان موجود می باشد. جهت خرید پیچ آلن فولادی با مناسب ترین قیمت­ها و مقاوم­ ترین متریال استفاده شده در ساختار این نوع پیچ­ها آماده سرویس دهی به مشتریان عزیز می­باشد

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید