کاربرد پیچ آلن استوانه ای

کاربرد پیچ آلن استوانه ای

یکی از انواع پیچ های آلن، پیچ آلن سر استوانه ای است که در موارد مختلفی کاربرد داشته و باید حتما برای خرید آن، به دنبال محصولات باکیفیت باشید تا عملکرد مناسب از این نوع پیچ آلن دریافت شود. در اینجا بر آن هستیم تا کاربرد پیچ آلن استوانه را دنبال کرده و در خصوص آن اطلاعات بیشتری دریافت کنیم.

با ما همراه باشید.

پیچ آلن استوانه ای چیست؟

پیچ آلن استوانه ای یا همان پیچ آلن سر استوانه ای، در واقع یک استوانه رزوه شده است. این پیچ در صنایع مختلف و همین طور دستگاه های صنعتی، کاربرد دارد. بیشترین کاربرد این پیچ، در شرایطی است که نمی توان از آچار یا پیچ گوشتی استفاده کرد.

برای آن که پیچ آلن استوانه ای را باز کرده یا آن را در جای خود محکم کرده و ببندید، باید از آچار آلن استفاده کنید و این باعث می شود که بتوان این نوع پیچ استوانه ای را در جاهایی که نمی توان از آچار و پیچ گوشتی استفاده کرد، به کار برد.

استاندارد پیچ آلن استوانه ای

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم در شرایطی که نتوان از آچار و پیچ گوشتی استفاده کرد، کاربرد پیچ آلن استوانه مطرح خواهد بود. به طور معمول از این نوع پیچ ها، در ساخت دستگاه های صنعتی و قطعات و ماشین آلات مختلف استفاده می شود.

این نوع پیچ در مقابل سایر پیچ ها، گشتاور بیشتری داشته و مقاومت به مراتب بالاتری نیز دارد. در واقع از آن جایی که گشتاور بیشتری در خصوص این پیچ ها وجود داشته و سطح مقاومت بالاتری نیز دارند، شما می توانید از تعداد پیچ کمتری برای محکم کردن و اتصال دو سطح به یکدیگر استفاده کرده و همان برآورد را داشته باشید.

این در واقع باعث می شود که برای اتصال مورد نظر خود، محل پیچ کردن کمتری در نظر گرفته و این علاوه بر بالا بردن سهولت کار، تمیزکاری بیشتری نیز رقم خواهد زد.

از این ها گذشته پیچ آلن استوانه در مقایسه با دیگر پیچ های کاربردی در بازار، وزن کمتری داشته و این باعث می شود که کارایی آن به مراتب بالاتر باشد.

استانداردهای پیچ آلن استوانه ای

استانداردهای مختلفی برای ساخت پیچ آلن استوانه وجود دارد. این استانداردها به شرح زیر هستند:

  • استاندارد DIN
  • استاندارد ISO
  • استاندارد ASTM

البته استانداردهای DIN 7380 و نیز استاندارد ISO 7380 اصلی ترین استانداردهای پیچ های آلن سراستوانه محسوب می شوند.

جنس پیچ آلن استوانه ای

به طور معمول جنس پیچ های آلن سر استوانه ای، باید آهنی یا فولادی باشد. این پیچ ها در گریدهای 8.8، 10.9 و 12.9 ساخته می شوند و در صورتی که استیل استنلس باشند، گریدهای 304 و 316 خواهند داشت.

کلام آخر

برای آن که بتوانید بهترین کاربرد پیچ آلن استوانه ای را مورد بهره برداری قرار داده و طول عمر بالا و کیفیت مناسب از آن را برداشت کنید، لازم است که این پیچ ها را از بهترین کیفیت و برند تولیدکننده خریداری کنید. به این شکل می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که پیچ آلن سراستوانه کارایی عالی خواهد داشت و اتصال قوی و محکم بر جای خواهد گذاشت.

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید