پیچ آلن هرز شده را چگونه باز کنیم؟

پیچ آلن هرز شده را چگونه باز کنیم؟

در برخی از مواقع برای باز کردن پیچ آلن، با یک پیچ هرز شده روبرو هستیم و مراحل باز کردن آن، چیزی متفاوت از شرایط معمولی خواهد بود. در این مطلب با ما همراه باشید تا ببینیم پیچ آلن هرز شده را چگونه باز کنیم ؟

روش های مختلفی برای باز کردن پیچ آلن هرز شده وجود دارد که بسته به شرایط ممکن است هر یک از آن ها برای شما کارایی بهتری داشته باشد.

باز کردن پیچ آلن هرز شده

برای باز کردن پیچ آلن هرز شده، می توانید هر یک از روش های زیر را در نظر داشته باشید:

روش اول

برای انجام این روش، باید یک کش پول یا چیزی شبیه به آن را دور کش بچرخانید و در حالی که پیچ گوشتی را در جهت باز کردن پیچ می چرخانید، کش را نیز به سمت بالا بکشید. به این شکل پیچ آلن از جای خود خارج خواهد شد.

روش دوم

در صورتی که بخش بالایی پیچ که قرار است پیچ گوشتی را داخل آن قرار دهید، به هر دلیلی تغییر سایز داده و گشاد شده است، می توانید پس از قرار دادن پیچ گوشتی داخل آن، کمی چسب در سوراخ بریزید که پیچ گوشتی محکم شده، سپس آن را چرخانده یا با یک فشار زیاد به سمت بیرون بکشید تا پیچ از جای خود خارج شود.

روش سوم

در این روش شما باید پس از آن که پیچ گوشتی را در جای خود برای باز کردن پیچ آلن هرز قرار دادید، با استفاده از چکش یا چیزی شبیه به آن، ضربه ای مستقیم و عمودی به پیچ گوشتی بزنید تا بهتر پیچ هرز شده در جای خود چرخیده و خارج شود.

روش چهارم

اگر پیچ به شکلی در جای خود سفت شده است که به هیچ وجه باز نمی شود، مقداری مایع ضدرسوب روی پیچ ریخته و چند لحظه منتظر بمانید که مایع اثر کند. سپس یک ضربه به پیچ زده و خواهید دید که از جای خود رها شده و قادر به باز کردن آن هستید.

باز کردن پیچ آلن هرز شده

روش پنجم

شما می توانید از یک سوهان استفاده کرده و پیچ را به شکل مربعی دربیاورید. سپس از یک انبردست کمک گرفته و پیچ را از جای خود با فشار خارج کنید.

روش ششم

از یک فندک استفاده کرده و پیچ را به خوبی گرم کنید تا داغ شده و منبسط گردد. به این ترتیب می توانید پیچ را با راحتی بیشتری از جای خود خارج کنید. لازم است که برای مدتی به داغ کردن پیچ ادامه دهید تا کاملا داغ شده و فرایند انبساط در آن اتفاق بیفتد.

روش هفتم

در نهایت استفاده از بکس برقی کمک می کند تا بتوانید با استفاده از گشتاور شکل گرفته، پیچ آلن هرز شده را از جای خود بیرون بیاورید.

چگونه پیچ های ستاره ای را باز کنیم

گل پیچ ستاره ای همانطور که از اسمش پیداست به شکل ستاره طراحی شده است، به همین دلیل آچار مخصوص جهت باز کردن پیچ ستاره ای را آچار ستاره یا پیچ گوشتی ستاره ای می نامند. همچنین استاندارد سازمان بین المللی برای پیچ های ستاره ای ISO 10664 در نظر گرفته شده است. پیچ ستاره ای معمولا در اتصالات خودروها، موتورسیکلت ها، ترمزهای دوچرخه، هارد دیسک ، سیستم های کامپیوتری و لوازم الکترونیکی مصرفی کاربرد دارد. مهم ترین مزیت استفاده از پیچ ستاره ای جدا نشدن سر آچار از گل پیچ است که در زمینه سفت نشدن بیش از حد پیچ یا باز نشدن پیچ ستاره ای بسیار کاربردی است.

سخن پایانی

در بالا توضیحاتی در خصوص سوال شما که پیچ آلن هرز شده را چگونه باز کنیم ارائه داده ایم. شما در چنین شرایطی از چه روشی استفاده کرده و چه تجربه ای در این خصوص دارید؟ تجربیات خود در خصوص باز کردن پیچ آلن هرز شده را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.

3.7/5 - (16 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید